رویداد استارتاپی

رويداد ملی شتاب (استارت آپی) طلا- استان يزد

رویداد شتاب چیست؟

رویدادی یک روزه است که در آن ایده‌ها مطرح و جمع‌آوری می‌شود و بعد از تبدیل ایده‌ها به محصول اولیه قابل قبول، یک همایش یا رویداد مکانی شکل می‌گیرد. در این رویداد یک روزه، افرادی که حول ارائه یک نظر و تکاپو درباره یک مسأله در مکانی فیزیکی و یا مجازی گردهم میآیند، ایده خود را بسیار کوتاه و مختصر ارائه می‌دهند. در این همایش، داوران و ناظرانی وجود دارند که به گزینش و پالایش ایده‌ها پرداخته و ایده‌های کارا را برای ورود به سکوی قهرمانی انتخاب می‌کنند؛ به این ترتیب ایده‌های معطوف به تحقق محصول، شناسایی شده و معمولا توسط شرکتهای مرتبط مورد سرمایه‌گذاری واقع می‌شوند.تاریخ های مهم

شروع رویداد:
02 دی 99
پایان رویداد:
04 دی 99
شروع ثبت نام:
01 مهر 99
آخرین مهلت ثبت نام:
20 آذر 99

راه های ارتباطی

تلفن:
03536212016
اینستاگرام:

مکان

يزد،‌خيابان امام خميني (ره)،‌ مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر شهيد صدوقي
زمان باقی مانده تا شروع رویداد
ثانیه دقیقه ساعت روزثبت نام در رويداد

دانلود توضيحات و شرايطاخبار و اطلاعیه ها


فرآیند برگزاری رویداد

رویداد به صورت مجازی و با حضور سرمایه گذاران مربوط به این صنف برگزار می شود. ادرس اتاق مجازی قبل از روز رویداد به شرکت کنندگان اطلاع رسانی خواهد شد.


07:58 | 1399-07-03

درباره طلای استان یزد

طلاي استان يزد، بخصوص عيار 20 آن و همچنین تنوع طرح و ظرافت یزدی‌ها در اجرا از ديرباز زبانزد خاص و عام بوده و  به موجب اعتماد مردم به آن، مصنوعات طلای استان جایگاه ویژه‌ای را در بین مردم ایران به خود اختصاص داده است.

باید گفت هنر ساخت زيورآلات سنتي طلا در استان يزد از قدمتی هزار ساله  برخوردار است و از جمله توليدات سنتي اين استان مي توان به انواع آويز، النگو، گوشواره، زنجير، تاج، شانه و ... اشاره نمود. طرح‌ها و نقوش به کار برده شده در زيورآلات استان يزد خاص خود منطقه بوده و حکایت از فرهنگ و سنت‌ هنرمندان منطقه مرکزي ايران دارد. طرح‌هايي چون طوق مرواريد، تاج طلا، النگو گل ماهي، زنجير چينابي، قاب قرآن قلم کاري شده با نقوش و طرح هايي چون نقوش الهام گرفته شده از طبيعت  )انواع گل، پرنده، ماهي و ... ) و نقوش هندسي و تجريدي و با عيار 20 و بالاتر از جمله كارهاي خاص در استان يزد است.

هم اكنون استان يزد بدليل تعدد هنرمندان و كارگاه هاي طلا سازي و تامين حجم بسيار بالايي از زيورآلات مورد نياز كشور بعنوان يكي از  قطب‌هاي اصلي و مهم توليد مصنوعات طلا در دو بخش سنتی و ماشینی در كشور شناخته مي‌شود.

جواهراتي با قدمت بيش از 500 سال در يزد يافته شده است. در این شهر خانواده هايي هستند كه سابقه طلا سازي در بين آنها به بيش از 120 سال ميرسد. وجود بيش از صدها كارگاه فعال طلاي سازي در زمينه هاي توليد النگو ، زنجير و سرويس در زمينه‌هاي كاري مختلف از جمله ريخته‌گري، تراش و ... و  تعدد طرح و نقش و صحت عيار ، مصنوعات طلاي ماشيني اين استان را در رديف يكي از برترين توليدات در سطح كشور قرار داده است و باعث شده است رفتن به بازار زرگرها و خريد طلا يكي از برنامههاي اصلي اغلب مسافراني باشد که از اقصي نقاط کشور به استان يزد سفر مي‌کنند.


07:58 | 1399-07-03

درباره رویداد

رویداد  شتاب بر پایه فرآیند های رویداد های استارت آپی و با هدف ایده پردازی در حوزه های تخصصی و حمایت از ایده پردازان طراحی شده است. رویداد شتاب طلا یکی از این رویدادهاست که تلاش دارد ایده های جدید در حوزه های ساخت، سرمایه گذاری و طراحی طلا  و جواهرات را شناسایی کرده و تا حد ممکن برای توانمندسازی ایده پردازان برنامه ریزی کند و از انها حمایت نماید. برگزاری رویداد شتاب طلا، به شناسایی نیازمندی ها، چالش ها و ظرفیت های صنعت کهن طلا کمک شایانی می کند و پایه های فرهنگ کارآفرینی را در استان و کشور تقویت می نماید. شرکت کنندگان در این رویداد می توانند با مطرح کردن ایده های ناب خود، از راهنمایی و مشاوره با  افراد متخصص و مربیان کارآزموده در این حوزه استفاده کرده و از حمایت سرمایه گذاران و حامیان رویداد بهره مند گردند. همچنین برندگان رویداد می توانند با شرایط مناسب وارد مراکز رشد و نواوری استان شده و از انواع  تسهیلات و حمایت های مالی و غیر مالی آن برخوردار شوند.  

*پس وقت رو از دست ندید و هرچه سریعتر ایده هاتون را ثبت کنید* 07:58 | 1399-07-03
شورای سیاست گذاری


دكتر محمد دهقان
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان یزد
مهندس محمدرضا نوری زاده
رئيس اتحادیه صنف طلا استان یزد
مهندس محسن بهجت
مدير آموزش وشركت شهركهاي صنعتي استان
دکتر علي صفاری دربرزي
معاون پژوهشي دانشگاه جامع علمي-كاربردي يزد
مهندس سيدمحسن حيدری
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان یزد
دکتر عباسعلی جعفری
سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان یزد
دکتر هادی هزارخانی
دبیرکانون کارآفرینی استان یزد
دکتر علی کریمی زارچی
مدیر مرکز توسعه و فناوری صنعت طلا

برگزارکنندگان


مرکز آموزشی علمی - کاربردی فرهنگ و هنر صدوقی
دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان یزد

حامیان راهبردی


شركت شهركهاي صنعتي استان يزد
اتاق بازرگانی استان یزد
کانون کارآفرینان استان یزد
خوشه طلای استان یزد
مرکز توسعه و فناوری صنعت طلا
اتحادیه صنف طلای یزد

کمیته علمی


دکتر حسین رحیمی
دبیر علمی رویداد شتاب طلا در یزد

کمیته اجرایی


دكتر وجيهه وفايي
دبیر اجرایی رویداد شتاب طلا در یزد