رویداد استارتاپی

رويداد ملی شتاب (استارت آپی) طلا- استان يزد

رویداد شتاب چیست؟

رویدادی یک روزه است که در آن ایده‌ها مطرح و جمع‌آوری می‌شود و بعد از تبدیل ایده‌ها به محصول اولیه قابل قبول، یک همایش یا رویداد مکانی شکل می‌گیرد. در این رویداد یک روزه، افرادی که حول ارائه یک نظر و تکاپو درباره یک مسأله در مکانی فیزیکی و یا مجازی گردهم میآیند، ایده خود را بسیار کوتاه و مختصر ارائه می‌دهند. در این همایش، داوران و ناظرانی وجود دارند که به گزینش و پالایش ایده‌ها پرداخته و ایده‌های کارا را برای ورود به سکوی قهرمانی انتخاب می‌کنند؛ به این ترتیب ایده‌های معطوف به تحقق محصول، شناسایی شده و معمولا توسط شرکتهای مرتبط مورد سرمایه‌گذاری واقع می‌شوند.تاریخ های مهم

شروع رویداد:
02 دی 99
پایان رویداد:
04 دی 99
شروع ثبت نام:
01 مهر 99
آخرین مهلت ثبت نام:
20 آذر 99

راه های ارتباطی

تلفن:
03536212016 داخلی 13
ایمیل:
tala.shetab@gmail.com
اینستاگرام:

مکان

يزد،‌خيابان امام خميني (ره)،‌ مركز علمي كاربردي فرهنگ و هنر شهيد صدوقي
زمان باقی مانده تا شروع رویداد
ثانیه دقیقه ساعت روزثبت نام در رويداد

دانلود توضيحات و شرايطاخبار و اطلاعیه ها


پلتفرم مورد نیاز برای حضور در رویداد

رویداد استارت‌آپی (شتاب) طلا، رویدادی ملی تعریف شده است تا همگان در اقصی نقاط کشور فرصت حضور در رویداد را بدست آورده و بتوانند به راحتی از تجربه مشاوران و کارآفرینان حوزه طلا و جواهد بهره‌مند گردند. با توجه به شیوع ویروس کرونا، این رویداد به صورت مجازی و در بستر پلتفرم ادوبی‌کانکت برگزار خواهد شد. بدین منظور شرکت‌کنندگان در رویداد می‌توانند از طریق یکی از لینک‌های زیر، پلتفرم ادوبی‌کانکت را دریافت کرده و به راحتی در کارگاه‌های آموزشی، جلسات مشاوره و رویداد نهایی شرکت کنند. 

لينك نرم افزار ادوبي كانكت تحت وب

لينك دانلود نرم افزار براي ويندوز

اينك دانلود نرم افزار اندرويد از بازار

لينك دانلود نرم افزار براي سيستم ios

07:20 | 1401-07-08
فرآیند برگزاری رویداد

هدف از برگزاری رویداد شتاب طلا، شناسایی افراد مستعد، خلاق و ایده‌پرداز در این حوزه و حمایت و پشتیبانی از آنها برای اجرایی کردن ایده‌هایشان می‌باشد. به واسطه شرکت در این رویداد، شما می‌توانید ایده‌ها و رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کنید. در رویداد شتاب طلا که به صورت مجازی و با حضور سرمایه گذاران مربوط به این صنف برگزار می شود، شرکت‌کنندگان به شرح فرآیند مشخص شده گرد هم می‌آیند تا ایده‌های خود را مطرح نموده، تیم تشکیل دهند، از کارگاه‌های آموزشی مرتبط و حضور مربیان و مشاوران متخصص بهره‌مند شوند و به صورت انفرادی یا تیمی ایده‌های خود را اجرا کنند. برای آشنایی با فرایند برگزاری رویداد شتاب طلا بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

 

 

 

07:20 | 1401-07-08
فایلهای آموزشی رویداد

رویداد شتاب (استارت آپی) طلا، نوعی رقابت است که از مرحله ایده تا اجرا برگزار می شود. در این رویداد شرکت کنندگان تلاش می کنند بعد از تشکیل تیم و تهیه بوم کسب و کار، ایده خود را در مقابل داروان و سرمایه گذاران ارائه رهند. اما قبل از شروع رویداد افراد باید ایده خود را خیلی کوتاه و در قالب ارائه آسانسوری، به داوران ارائه نمایند. برای اینکه ببینید ارائه آسانسوری چیست و چه مواردی در آن اهمیت دارد، لطفا بر روی لینکها (عناوین آبی) کلیک نمایید.

07:20 | 1401-07-08
درباره طلای استان یزد

طلاي استان يزد، بخصوص عيار ۲۰ آن و همچنین تنوع طرح و ظرافت یزدی‌ها در اجرا از ديرباز زبانزد خاص و عام بوده و  به موجب اعتماد مردم به آن، مصنوعات طلای استان جایگاه ویژه‌ای را در بین مردم ایران به خود اختصاص داده است.

باید گفت هنر ساخت زيورآلات سنتي طلا در استان يزد از قدمتی هزار ساله  برخوردار است و از جمله توليدات سنتي اين استان مي توان به انواع آويز، النگو، گوشواره، زنجير، تاج، شانه و ... اشاره نمود. طرح‌ها و نقوش به کار برده شده در زيورآلات استان يزد خاص خود منطقه بوده و حکایت از فرهنگ و سنت‌ هنرمندان منطقه مرکزي ايران دارد. طرح‌هايي چون طوق مرواريد، تاج طلا، النگو گل ماهي، زنجير چينابي، قاب قرآن قلم کاري شده با نقوش و طرح هايي چون نقوش الهام گرفته شده از طبيعت  )انواع گل، پرنده، ماهي و ... ) و نقوش هندسي و تجريدي و با عيار ۲۰ و بالاتر از جمله كارهاي خاص در استان يزد است.

هم اكنون استان يزد بدليل تعدد هنرمندان و كارگاه هاي طلا سازي و تامين حجم بسيار بالايي از زيورآلات مورد نياز كشور بعنوان يكي از  قطب‌هاي اصلي و مهم توليد مصنوعات طلا در دو بخش سنتی و ماشینی در كشور شناخته مي‌شود.

جواهراتي با قدمت بيش از ۵۰۰ سال در يزد يافته شده است. در این شهر خانواده هايي هستند كه سابقه طلا سازي در بين آنها به بيش از ۱۲۰ سال ميرسد. وجود بيش از صدها كارگاه فعال طلاي سازي در زمينه هاي توليد النگو ، زنجير و سرويس در زمينه‌هاي كاري مختلف از جمله ريخته‌گري، تراش و ... و  تعدد طرح و نقش و صحت عيار ، مصنوعات طلاي ماشيني اين استان را در رديف يكي از برترين توليدات در سطح كشور قرار داده است و باعث شده است رفتن به بازار زرگرها و خريد طلا يكي از برنامههاي اصلي اغلب مسافراني باشد که از اقصي نقاط کشور به استان يزد سفر مي‌کنند.

07:20 | 1401-07-08
درباره رویداد

رویداد  شتاب بر پایه فرآیند های رویداد های استارت آپی و با هدف ایده پردازی در حوزه های تخصصی و حمایت از ایده پردازان طراحی شده است. رویداد شتاب طلا یکی از این رویدادهاست که تلاش دارد ایده های جدید در حوزه های ساخت، سرمایه گذاری و طراحی طلا  و جواهرات را شناسایی کرده و تا حد ممکن برای توانمندسازی ایده پردازان برنامه ریزی کند و از انها حمایت نماید. برگزاری رویداد شتاب طلا، به شناسایی نیازمندی ها، چالش ها و ظرفیت های صنعت کهن طلا کمک شایانی می کند و پایه های فرهنگ کارآفرینی را در استان و کشور تقویت می نماید. شرکت کنندگان در این رویداد می توانند با مطرح کردن ایده های ناب خود، از راهنمایی و مشاوره با  افراد متخصص و مربیان کارآزموده در این حوزه استفاده کرده و از حمایت سرمایه گذاران و حامیان رویداد بهره مند گردند. همچنین برندگان رویداد می توانند با شرایط مناسب وارد مراکز رشد و نواوری استان شده و از انواع  تسهیلات و حمایت های مالی و غیر مالی آن برخوردار شوند.  

 

*پس وقت رو از دست ندید و هرچه سریعتر ایده هاتون را ثبت کنید* 

 

 

 

 

07:20 | 1401-07-08
ثبت نام در رويداد طلا


07:20 | 1401-07-08
دعوت برای شرکت در رویداد

همانطور که مستحضرید، طلای استان یزد از دیر باز زبانزد خاص و عام بوده است و استان یزد يكي از  قطب هاي اصلي و مهم توليد مصنوعات طلا در كشور شناخته مي‌شود. این درحالیست که صنعت گرانبهای طلا و فعالان این حوزه با چالش‌های بسیاری در داخل کشور و در بازارهای بین المللی روبروهستند. بنابراین، ارائه راه‌حل‌های خلاقانه می‌تواند پنجره فرصتهای طلایی را برای فعالان این صنعت بگشاید و چه بهتر که این راه‌حل‌ها از سوی خود اعضا، دست اندرکاران و فعالان حوزه طلا ارائه شود. با هدف حمایت از طلای ایران، مرکز آموزش عالی فرهنگ و هنر صدوقی با همکاری دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان یزد، رویداد شتاب طلا را برگزار می‌کند. در این رویداد که دانشجویان، هنرمندان، کارگاه‌ها، تولیدی‌ها، زرگرها و تمام واحدهای فعال در صنعت طلا می‌توانند شرکت کنند، آماده‌ایم تا ایده‌ها، پیشنهادهای خلاقانه و راه‌کارهای نواورانه شما را در مسیر حل چالش‌ها و موانع این صنعت و بهبود هرچه بهتر و سریعتر وضعیت صنعت طلا در کشور دریافت کرده، پس از بررسی و انتخاب ایده‌های برتر، از داوران و سرمایه‌گزاران دعوت کنیم تا ایده‌های شما را مورد حمایت قرار دهند. تمامی داوطلبان می‌توانند ایده‌های خود را در حوزه‌های "رفع موانع و بهبود سرمایه گذاری و ساختار سرمایه در صنعت طلا"، "پیشبرد روند تحقیق و توسعه در صنعت طلا"، "توسعه آموزش، طراحی، ساخت طلا با الگوگیری از کشورهای موفق و نیازهای بازار داخلی و جهانی"، "اشاعه گردشگری طلا و جذب مشتریان خارجی یا ورود به بازارهای خارجی" و "احیا و توسعه طرح‌های قدیمی و کهن استان یزد"، با شرکت در این رویداد از طریق سایتwww.idae۲۰.ir تا تاریخ ۲۰ آذر ماه ۹۹ ثبت کنند تا پس از پالایش و انتخاب مورد حمایت علمی و اجرایی قرار گیرد. 

07:20 | 1401-07-08
مزایای شرکت در رویداد

مشاوره با اساتید مجرب و دریافت تجربیات کارآفرینان و پیشکسوتان حوزه طلا و جواهر

شرکت در کارگاه های آموزشی رایگان و مجازی

اهدای جوایز نقدی به سه تیم منتخب و برتر از نظر داوران رویداد

اعطای دیپلم افتخار به ایده پردازان برتر و مدیران خلاق در صنعت طلا و جواهر

صدور گواهی حضور در رویداد برای تمامی شرکت کنندگان

حمایت برای دریافت مالکیت معنوی طرح های ارائه شده به نام خود فرد ارائه دهنده ازطریق اداره ثبت مالکیت معنوی

بهره مندی از حضور سرمایه گذاران حوزه طلا و افزایش شانس جذب سرمایه گذار جهت اجرایی کردن ایده های شما

07:20 | 1401-07-08
شورای سیاست گذاری


دکتر محمد حسین موسی زاده
مدیر کل دفتر پژوهش و فناوری دانشگاه جامع علمی و کاربردی کشور
دکتر عباسعلی جعفری
سرپرست دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان یزد
مهندس سيدمحسن حيدری
معاون آموزشی دانشگاه جامع علمی و کاربردی استان یزد
دكتر محمد دهقان
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان یزد
مهندس محسن بهجت
مدير آموزش وشركت شهركهاي صنعتي استان
دکتر علي صفاری دربرزي
معاون پژوهشي دانشگاه جامع علمي-كاربردي يزد
دکتر هادی هزارخانی
دبیرکانون کارآفرینی استان یزد
دکتر علی کریمی زارچی
مدیر مرکز توسعه و فناوری صنعت طلا
مهندس محمدرضا نوری زاده
رئيس اتحادیه صنف طلا و جواهر استان یزد

تیم اجرایی


بتول خاتم زاده
کارشناس روابط عمومی رویداد

برگزارکنندگان


مرکز آموزشی علمی - کاربردی فرهنگ و هنر صدوقی
دانشگاه جامع علمی- کاربردی استان یزد

حامیان راهبردی


شركت شهركهاي صنعتي استان يزد
اتاق بازرگانی استان یزد
کانون کارآفرینان استان یزد
خوشه طلای استان یزد
مرکز توسعه و فناوری صنعت طلا
اتحادیه صنف طلای یزد

مربیان


دکتر سارا داریان
مدرس، و مشاور کسب و کار
امیر نیکوصفت راد
مدیرعامل مرکز تسهیلگری کامیار کارن البرز
سعید عبدی بوسجبن
دکتری کارآفرینی و مدیریت پروژه های راه اندازی کسب و کار
رضا صفری
مدیرعامل شرکت اندیشه نیک آفرید و همبنیانگذار استارتاپ سیدباکس
ونوس جلالی
مدیر گروه طراحی یانا و مدرس دانشگاه
نریمان صمدزاده
منتور در حوزه فناوری اطلاعات
روزیه دهقانی
عضو صنف طراحان گرافیک ایران
محمدرضا قاسمی امیر
مربی و منتور کسب و کار
محمدجواد ترکیان
منتور و مشاور کسب و کار
زهره حسینی
طراح و منتور حوزه طلا
محمدحسین شریفی
سرپرست آتلیه طراحی گروه ساعتچی، مدرس حوزه طلا و جواهر
دکتر فرخ نیکنامی
مدرس کارآفرینی و پژوهشگر مطالعات استراتژیک
دکتر فرحناز دولت آبادی
تسهیلگر رویداد، مدرس، و مشاور کسب و کار
علی عبدی جمایران
داور جشنواره ملی خلاقیت، نوآوری و کارآفرینی؛

کمیته علمی


دکتر حسین رحیمی
دبیر علمی رویداد شتاب طلا در یزد
دکتر یسری دایی چیان
طراح و پژوهشگر دکتری کارآفرینی
مهندس مریم زارع
طراح، مولف و پژوهشگر حوزه طلا و جواهر
دکتر محمد سلیمیان
طراح و عضو هیئت علمی دانشگاه بوعلی سینا
مهندس امیرحسین رحیمیان
بازرس اتحادیه طلا و جواهر استان یزد
دکتر علی کریمی زارچی
مدیر مرکز توسعه و فناوری صنعت طلا

کمیته اجرایی


دكتر وجيهه وفايي
دبیر اجرایی رویداد شتاب طلا در یزد