رویداد استارتاپی

دومین رویداد ایده میدان صنعت محصولات کنجدی

مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی تصمیم دارد با بهره­ گیری از مفهوم نوآوری باز در جهت رفع مشکلات و نیازهای موجود در صنعت محصولات کنجدی قدم بردارد و از این رو در نظر دارد با برگزاری رویداد ایده میدان صنعت محصولات کنجدی، از ایده ­های عناصر اکوسیستم نوآوری منطقه ­ای و ملی در جهت توسعه صنعت محصولات کنجدی استان یزد استفاده نماید.

به صورت کلی عنوان رویداد ایده میدان به این موضوع اشاره دارد که در ابتدا فناوران و رفع کنندگان نیازهای صنعت (عناصر اکوسیستم نوآوری) به صورت میدانی در صنعت مورد نظر حضور پیدا کرده و از نزدیک با فرآیندهای تولیدی و مشکلات و نیازها موجود آشنا شوند تا بتوانند ایده­ هایی کاربردی برای رفع این مشکلات و نیازها ارائه کنند. ایده های ارائه شده در سه دسته: توسعه محصولات، تجهیزات و فرآیند تولید و بازاریابی و فروش طبقه بندی می شوند.

تمامی ایده های مطرح شده توسط کمیته فنی رویداد (شامل اساتید دانشگاهی و خبرگان صنعت) مورد ارزیابی قرار گرفته و ایده های برتر در هر حوزه انتخاب می شود. صاحبین ایده های برتر علاوه بر دریافت جایزه نقدی از طرف شرکت شهرک های صنعتی استان یزد می توانند از حمایت های مادی و معنوی مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی در راستای تجاری سازی ایده خود بهره ببرند.

تاریخ های مهم

شروع رویداد:
04 دی 99
پایان رویداد:
20 اسفند 99
شروع ثبت نام:
15 بهمن 99
آخرین مهلت ثبت نام:
15 اسفند 99

راه های ارتباطی

تلفن:
09133740339
ایمیل:
khooshehco93@gmail.com
اینستاگرام:

مکان

اردکان-شهرک صنعتی- فاز محصولات کنجدی- شرکت تأمین و توسعه خوشه محصولات کنجدی
زمان باقی مانده تا شروع رویداد
ثانیه دقیقه ساعت روز




اخبار و اطلاعیه ها


جلسه کمیته فنی رویداد

اولین جلسه کمیته فنی رویداد ایده میدان محصولات کنجدی در تاریخ ۹۹/۱۰/۰۴ در سالن شهید حنیف فرمانداری شهرستان اردکان برگزار گردید
در این جلسه با حضور جناب آقای مهندس اسماعیلی، معاون فرمانداری شهرستان اردکان، مدیران واحدهای تولیدی، اساتید دانشگاهی و مدیران شرکت شهرک های صنعتی استان یزد، نیازهای اصلی صنعت محصولات کنجدی شناسایی و بررسی گردید تا در ادامه فرآیند برگزاری این رویداد، نیازهای شناسایی شده به عناصر اکوسیستم نوآوری ارائه شده تا با استفاده از ظرفیت این اکوسیستم بتوان نیازها و مشکلات این صنعت را رفع نمود

همچنین اعضای کمیته فنی رویداد که در ادامه وظیفه ارزیابی و داوری ایده ها را بر عهدع دارند نیز معرفی شدند. اعضای این کمیته فنی شامل افراد زیر می باشد:

  • خانم دکتر تمدن (دکتری رشته شیمی و هیئت علمی دانشگاه یزد)
  • آقای دکتر یاسینی (دکتری مهندسی صنایع غذایی و هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی)
  • آقای دکتر سیفتی (دکتری کشاوزری هسته ای و هیئت علمی دانشگاه یزد)
  • آقای دکتر مفتاحی زاده (دکتری گیاهان دارویی و معطر و هیئت علمی دانشگاه اردکان)
  • آقای مهندس رحمانی (مدیرعامل سازمان منطقه ویژه علم و فناوری استان یزد)
  • آقای مهندس محسن بهجت (نماینده شرکت شهرک های صنعتی استان یزد)
  • آقای کریمی زاده (مدیرعامل شرکت ماگما صنعت و نفر اول رویداد ایده شو محصولات کنجدی)
  • آقای احمد بهشتی (خبره صنعت)
  • آقای حسین شاه بلی (خبره صنعت)
  • آقای حسین کمالی (خبره صنعت).

 

 

07:56 | 1401-07-08
برگزاری تور صنعتی اساتید دانشگاه اردکان

با توجه به یکی از مهمترین هدف­های تعریف شده برای رویداد که افزایش تعامل بین عناصر اکوسیستم نوآوری و صنعت محصولات کنجدی بوده است، در تاریخ ۸ دی ماه، تور صنعتی بازدید از صنعت محصولات کنجدی برای اساتید دانشگاه اردکان برگزار گردید. در این تور صنعتی که با حضور ۲۲ تن از اعضای هیئت علمی دانشگاه اردکان انجام شد، اساتید این دانشگاه ضمن بازدید از آزمایشگاه مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی و آشنایی با تجهیزات و توانمندی علمی پرسنل آن، از یک واحد تولیدی محصولات کنجدی بازدید کرده تا از نزدیک با فرآیندهای تولیدی و مشکلات آن آشنا شوند. در ادامه برگزار این تور صنعتی، جلسه هم اندیشی بین اساتید دانشگاه اردکان و مدیران واحدهای تولیدی در ساختمان دفتر خدمات شهرک صنعتی اردکان برگزار گردید. در این جلسه ضمن معرفی نیازهای شناسایی شده صنعت توسط مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی به اساتید محترم دانشگاه، بین اساتید دانشگاه و مدیران واحدهای تولیدی در مورد هریک از نیازها و مشکلات شناسایی شده بحث و تبادل نظر انجام گرفت.

در پایان جلسه مقرر شد هریک از اساتید محترم در صورت نیاز به بررسی دقیق­تر مشکلات شناسایی شده، جلسات تخصصی با تیم مرکز نوآوری و مدیران واحدهای تولیدی داشته باشند تا بتوانند ایده­هایی عملیاتی در زمینه رفع این مشکلات ارائه دهند.

07:56 | 1401-07-08
برگزاری تور صنعتی اساتید دانشگاه یزد

در ادامه برگزاری رویداد ایده میدان صنعت محصولات کنجدی، دومین تورصنعتی بازدید اساتید دانشگاهی در تاریخ ۹۹/۱۰/۲۵ برگزار گردید که در این تور صنعتی اساتید محترم دانشگاه یزد حضور داشتند.

در این تور صنعتی، پس از انجام بازدید اساتید محترم دانشگاه از واحدهای تولیدی، جلسه هم اندیشی صنعت و دانشگاه در سالن شهید حنیف فرمانداری شهرستان اردکان برگزار گردید. ‎در این جلسه با حضور اساتید دانشگاه یزد همچون دکتر محسن هادی‌زاده مدیر دفتر کارآفرینی و ارتباط با صنعت دانشگاه یزد و ریاست اداره نوآوری و سرپرستی مرکز رشد جامع دانشگاه، دکتر احمدرضا فقیه خراسانی حضور برگزار گردید، نیازهای اصلی صنعت محصولات کنجدی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین۲ اعضای حاضر جلسه در مورد چگونگی۲ برگزاری رویداد۲ بحث و تبادل نظر کردند و اساتید حاضر در جلسه۲ پیشنهاداتی در جهت اصلاح و کامل شدن۲ نیازهای شناسای شده۲ ارائه دادند.

همچنین در این جلسه مقرر شد کمیته های تخصصی برای بحث تبادل نظر کردن در مورد نیازهای شناسایی شده۲ تشکیل گردد.

 

لازم به۲ ذکر است از اعضا کمیته فنی رویداد:

 

* خانم دکتر تمدن (دکتری رشته شیمی و هیئت علمی دانشگاه یزد)

* آقای دکتر سیفتی (دکتری کشاوزری هسته ای و هیئت علمی دانشگاه یزد

* آقای مهندس محسن بهجت (نماینده شرکت شهرک های صنعتی استان یزد)

* آقای احمد بهشتی (فعال صنایع کنجدی)

* آقای حسین کمالی (فعال۲ صنایع کنجدی)

۲در این۲ جلسه حضور داشته اند

07:56 | 1401-07-08




برگزارکنندگان


مرکز نوآوری خوشه محصولات کنجدی
برگزار کننده رویداد

حامیان راهبردی


شرکت تأمین و توسعه خوشه محصولات کنجدی
حامی برگزاری رویداد
شرکت شهرک های صنعتی استان یزد
حامی برگزاری رویداد